10-asis jubiliejinis klasikinio Indijos meno festivalis SurSadhana 2018

Vienintelis Baltijos šalyse klasikinio Indijos meno festivalis Sursadhana šiais metais, dešimtmečio jubiliejaus proga, šokio ir muzikos gurmanams turi dvi ypatingas dovanas. 

Pirmoji dovana tai, kad į Lietuvą atkeliauja viena iš unikaliausių klasikinio indiško šokio choreografių pasaulyje, profesionali bharatanatyam stiliaus šokėja Rajyashree Ramesh.

Kartu su Lietuvoje veikiančia Ramesh akademija, ji pristatys daugiažanrį šokio spektaklį “Rasa – patyrimo lašai” paremtą tiek senoviniu Indiško šokio stiliumi tiek modernaus šokio technikomis.

Kaip teigia pati spektaklio idėjos autorė, režisierė bei viena iš atlikėjų Rajyashree Ramesh, “Atspirties tašku tampa mažytis rasos lašas, savyje talpinantis turtingą mitologinių prasmių dermę, o šiuolaikinio pasaulio greitis šokiui prideda chaoso ir netvarkos.”

Spektaklio idėja simboliškai tęsia vandens temą, kuri pirmą kartą Lietuvos žiūrovams buvo pristatyta kitame Rajyshree Ramesh projekte “Jalakrida – vandens žaidimai”. 

 

APIE IDĖJOS AUTORĘ

Save pristatanti kaip judesio meno atlikėją bei analitikę, Rajyashree Ramesh jau daugiau nei penkis dešimtmečius aktyviai užsiimanti bharatanatyam stiliaus praktika, choreografiniais projektais bei akademine veikla šokio srityje.

Išskirtinis Rajyashree Ramesh atlikimo stilius yra kelių dešimtmečių rezultatas, kuriame persipina Rytų (bharatanatyam, kuchipudi šokio stiliai, joga, klasikinė karnatik muzika) ir Vakarų (šiuolaikinis šokis, Middendorf kvėpavimo terapija, Laban judesio analizės technika) judesiai.

Per savo karjerą Rajyashree Ramesh yra režisavusi ir įgyvendinusi didelės apimties šokio projektus, apjungusius multikultūrines atlikėjų grupes. Rajyashree Ramesh savo kūrybinę ir akademinę veiklą vykdo ne vien Vokietijoje, bet ir kitose Europos šalyse, Indijoje, JAV bei Tolimuosiuose rytuose.

 

 

Idėjos autorė ir choreografė: Rajyashree Ramesh

Muzika: Manickam Yogeswaran

Šokėjai: Rajyashree Ramesh ir Rajyashree Ramesh šokio akademija Lietuvoje, Natya Devi šokio teatras

Vokalas ir fleita (karnatik muzika): Manickam Yogeswaran

Mridangam: Vidwan S.V.Giridhar

Bansuri fleita: Adomas Šimkūnas

Vokalas ir kanklės: Agota Zdanavičiūtė

 

DAUGIAU APIE X-ojo SURSADHANA’18 ATLIKĖJUS

REZERVUOTI BILIETĄ

 

MUZIKINĖ DALIS

Antroji festivalio dovana klausytojams, tai galimybė po bene 30-ties metų pertraukos Lietuvoje vėl išgirsti unikalią karnatik (Pietų Indijos tradicija) muziką. Karnatik muzika yra vienas seniausių žodinės kultūros fenomenų, išvengęs persų kultūros įtakos ir gyvuojantis jau daugiau nei du tūkstančius metų.  Ją publikai pristatys ypatingas svečias – vokalistas bei kompozitorius Manickam Yogeshwaran.

Nuo pat vaikystės Yogeshwaran tradicinio karnatik bei tamilų muzikos vokalo mokėsi pas pripažintus mokytojus Thiru S. Balasingam bei Thiru P. Muthukumarasamy. Muzikinė Yogeshwaran karjera išsiplečia į kino bei vakarietiškos muzikos industrijas. Yogeshwaran taip pat yra sukūręs garso takelį garsiąjam Stenlio Kubriko šedevrui “Plačiai užmerktos akys”, kurį sukūrė Jocelyn Pook.

Kaip solistas Manickam Yogeshwaran yra pasirodęs su svarbiausiais Europos simfoniniais orkestrais. Savo, kaip atlikėjo, universalumą jis puikiai atskleidžia kurdamas ir atlikdamas muzika su dvejomis savo grupėmis: Pietų Indijos klasikiniu “Yogeshwaran and Carnatic ensemble” bei Europos muzikiniu projektu “Manickam Yogeshwaran and Band”.

Atlikėjas yra pelnęs pripažinimą už savo pasirodymus tokiuose festivaliuose kaip: BBC Proms, Womad, Glastonbury, Montreaux Jazz Festival, Vienna festival, Arts and Ideas Festival USA, Sacred Music Festival Berlin, Bergen International Festival.

Yogeshwaran vokalui akomponuos mridangistas Vidwan S.V.Giridhar. Muzikinio koncerto metu publika taip pat turės unikalią galimybę stebėti, kaip muzikinius garsus scenoje tapys žymus lietuvių menininkas, šv.Kristoforo laureatas Gitenis Umbrasas. Tapyba bus filmuojama renginio  metu ir patį įrašą kiekvienas galės pažiūrėti festivalio tinklalapyje.

Vokalas: Manickam Yogeshwaran
Mridangam: Vidwan S.V.Giridhar
Sitaras: Anatolijus Lomonosovas
Tampūra: Jūratė Adlytė, Olga Lingienė, Justina Kaminskaitė   


Rezervuoti bilietą. Vietų skaičius ribotas.