Apie festivalį

Festivalis „Sursadhana“ yra vienintelis, jau turintis tradicijas Lietuvoje, tokio masto renginys, pristatantis klasikinius Indijos menus. Festivalis gyvuoja nuo 2007 metų ir per šiuos metus žiūrovų bei klausytojų dėmesiui buvo pristatyti ne tik žymiausi klasikinio šokio ir muzikos meistrai iš Indijos, bet ir Lietuvos bei kitų Europos šalių (Lenkijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Italijos, Prancūzijos, Olandijos) atlikėjai, studijuojantys ir praktikuojantys klasikinius Indijos menus.

Esminiai šio festivalio tikslai:

  • Pristatyti žymiausius klasikinio šokio ir muzikos meistrus iš Indijos bei Europos šalių.
  • Supažindinti platesnę   Lietuvos visuomenės dalį su aukštąja Indijos scenos menų kultūra.
  • Atskleisti bendrus kultūrų sąskambius.
  • Pažymėti universaliąsias meno vertybes, aktualias kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo jo tautinės, socialinės ir kultūrinės priklausomybės.

Per visą savo gyvavimo laiką festivalis dinamiškai plečiasi ir auga. Festivalio renginiai vyksta ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose (Kaune, Klaipėdoje ir kt.) bei kaimyninėse Latvijoje bei Lenkijoje.

Organizatoriai

Festivalio „Sursadhana“ projektas gimė bendradarbiaujant ne pelno siekiančiai organizacijai „Lietuvos – Indijos forumas“, kurios steigėjai yra LR Seimas, Vilniaus universitetas ir LR Užsienio reikalų ministerija, bei trijų profesionalių indiškų scenos menų atlikėjų kūrybinei grupei iš Lietuvos:

  • Kristinai Lunai Dolininai (Natya devi šokio teatras)
  • Irinai Kušelevič (Rajyashree Ramesh šokio akademija Lietuvoje)
  • Anatolijui Lomonosovui (Šiaurės Indijos klasikinės muzikos ansamblis „SVARA“)

Mūsų darbiniai prioritetai yra novatoriškumas, kūrybiškumas ir kokybė. Jau ne vienus metus esame aktyviausi kokybiškų kultūrinių projektų bei Lietuvos – Indijos įvairialypio bendradarbiavimo iniciatoriai.

Festivalio dalyvių atsiliepimai:

 

Kompri2

Ashish Sanskrityayan, drupado vokalistas: „Man buvo didžiulis malonumas dainuoti Vilniuje festivalyje „Sursadhana“ priešais itin išsilavinusią ir sofistikuotą publiką, jautrią meno vertybėms ir klasikinės indiškos muzikos niuansams“

 

Sharmila Sharma (3)

Sharmila Sharma, kathak šokėja: Tai bene geriausiai organizuojamas indiškųjų menų festivalis visoje Rytų Europoje. Sursadhana man buvo nuostabi patirtis, kadangi organizatoriai atlikėjams skyrė ypatingą dėmesį.“

 

Vishwanath Mangaraj FOTO_m

Vishwanath Mangaraj, odissi šokėjas: „Labai džiaugiuosi galėjęs dalyvauti festivalyje „Sursadhana“, iš Lietuvos atgal namo parsivežiau gausybę nuostabių įspūdžių, kuriuos iki šiol smagu prisiminti ir jais dalintis su kitais“

 

 

POVAS