Penktasis tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „Sursadhana –2013”

Festivalis „SurSadhana “ jau penktus metus maloniai kviečia Jus praskaidrinti rudeniškas nuotaikas ir pasinerti į paslaptinga Indijos garsų ir judesių pasaulį. Šiais metais Lietuvos žiūrovus supažindinsime su nuostabiais šokio ir muzikos atlikėjais iš Indijos Sharmila Sharma (Kathak) ir Sanju Sahai (tabla) bei talentingu muzikantu iš Prancūzijos Jean Christophe Bonnafous (Bansuri fleita).  Festivalio programoje Lietuvos ir Latvijos šokio ir muzikos atlikėjai pristatys klasikinio šokio stilius Odissi ir Bharata Natyam, Šiaurės Indijos klasikinę muziką – Hindustani bei šokio kompoziciją su gyva muzika.

 

plakatas_2013

» Datos
» Apie dalyvius
» Programa

Festivalio datos:

VILNIUS – Lapkričio 9 d. (šeštadienis), 17.30 val.,
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ŠOKIO TEATRAS (T. Kosciuškos g. 11)

KAUNAS – Lapkričio 10d. (sekmadienis), 19.00 val.,
Nacionalinis Kauno dramos teatras, RŪTOS SALĖ (Laisvės al., 71)

Bilietus platina TIKETA

Apie festivalio dalyvius

Sharmila Sharma –

Kathak šokio atlikėja. Gimusi  Džaipuro mieste, Indijoje  Šarmila Šarma priklauso menininkų šeimai. Jos tėvas – liaudies muzikantas ir dainininkas , ir motina – Kathak stiliaus ir folkloro šokėja.

Šarmilos talentas išsiskleidė puoselėjamas mokytojų Pandit Rajendra Kumar Gangani (Džaipuro stilius) ir Pandit Birju Maharaj (Lakhnau stilius).

1993 metais Šarmila apsigyveno Paryžiuje, kur ji pradėjo mokyti Kathak stiliaus Mandapa Centre.  Šokėja reguliariai dalyvauja įvairiuose renginiuose, daug keliauja  Europoje ir Indijoje, kur  yra vertinama  tiek  žinovų, tiek ir žiūrovų.

Šioje klasikinio meno formoje, kur vyrauja  techniškumas,  griežtumas ir virtuoziškumas, atlikėja nuolat ieško naujų kūrybiškumo išraiškos formų. Pasak jos žodžių: „Savo šokiu aš tarsi piešiu naujus vaizdinius erdvėje“.

Inesa Stankevičienė

Klasikinių Indų šokių studija „Bharatha alaya“susikūrė 2006 metais. Jos vadovė ir mokytoja Inesa Stankevičienė Indų šokiais susidomėjo 2002 metais. Nuo 2005 metų klasikinio Indijos šokio Bharatanatyam mokosi Indijos sostinėje Dalyje, Ganesa Natyalaya mokykloje, kuriai vadovauja Guru Saroja Vaidyanatham. www.sokiosventykla.lt

Kristina Luna Dolinina

Kristina Luna 2003 metais  pradėjo mokytis vieno iš klasikinių šiaurės  Indijos šokių -KATHAK iš mokytojų bei tradicijos tęsėjų TIRATH AJMANI ir SHOVANA NARAYAN.  Penkerius metus šokėja dirbo su savo mokytojos Kathak  trupe “Asavari”,  dalyvavo įvairiuose projektuose ir festivaliuose Indijoje.

2005 m. Kristina Luna taip pat pradėjo Odissi stiliaus studijas su Sharon Lowen ir Priyambad Patnaik. 2008 m. šokėja gavo  Sree Ram Bharatiya Kala Kendra instituto (Delis, Indija) ODISSI studijų  sertifikatą.

Prieš kelerius metus Kristina Luna įkūrė Natya Devi šokio teatrą – studiją. Teatras dalyvauja įvairiuose klasikinių Indijos menu renginiuose ir tarpkultūriniuose projektuose. www.danceofsilence.com

Irina Kušelevič ir „Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademija

Irina Kušelevič yra Rajyashree Ramesh, žinomos šokėjos ir choreografės iš Pietų Indijos, mokinė, sėkmingai išlaikiusi Bharata Natyam klasikinio šokio egzaminus Madrase, Indijoje.

2005 m. Mokytoja R. Ramesh įsteigė savo „Scenos meno ir šokio teatro akademijos“ filialą Lietuvoje kuriam vadovauja Irina Kušelevič, ir kartu su Justina Ližaitiene ir Lena Kotik, moko šokio vaikus, paauglius, moteris bei vyrus, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar turimos patirties. Šokio pamokos vyksta Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o mokymams yra naudojama Mokytojos R. Ramesh sudaryta unikali metodinė programa. Daugiau informacijos:  www.indiskisokiai.lt , www.indiskassokis.lt

Sanju Sahai

Sanju Sahai – šiuo metu yra vienas žymiausių savo kartos  tabla atlikėjų. Priklausydamas Varanasio Gharanai – mokyklai ir būdamas 6 kartos tradicijos atstovas, jis pradėjo groti nuo mažens, ir 9 metų amžiaus jau sudalyvavo viename svarbiausių festivalių Varanasyje kaip solo atlikėjas.

Sanju yra tarptautinio mąsto  meistras ir dalyvauja  pasirodymuose  Jungtinėje Karalystėje, Indijoje, Europoje, Artimuosiuose Rytuose, JAV, Australijoje ir Tolimuosiuose Rytuose. Taip pat jis akomponuoja  daugeliui Indijos legendinių muzikantų ir šokėjų.

Muzikantas nuolat bendradarbiauja su įvairių žanrų (džiazas, Egipto muzika, flamenko, opera, vakarų klasikinė muzika, hip hop, folkloras, bliuzas) atlikėjais bei dalyvauja šiuolaikinės muzikos ir šokio projektuose.

Jean Christophe Bonnafous

Jean Christophe Bonnafous jau buvo bepradedąs daug  žadančią karjerą humanitarinės pagalbos srityje, kuomet  atrado Indijos bambuko fleitą vadinama “bansuri”. Jis  iškart nusprendė vykti į Bombėjų susitikti su legendiniu Indijos fleitistu Pandit Hariprasad Chaurasia.

Šis susitikimas su maestro tapo lemtingu įvykiu jo gyvenime. Tad būdamas 27 metų, Jean Christophe pradėjo savo muzikinę kelionę prestižinėje Roterdamo konservatorijoje (CODARTS), kaip  Hariprasad Chaurasia ir Henri Tournier mokinys. 2011 Jean Christophe baigė savo studijas  ir gavo Indijos klasikinės muzikos magistro laipsnį.

Nuo 2008 Jean Christophe reguliariai  koncertuoja kartu su maestro Hariprasad Chaurasia Europoje ir Indijoje.

SVARA

Šiaurės Indijos klasikinės muzikos ansamblis

Anatolijus Lomonosovas – AnatoAli yra pirmasis pradėjęs groti sitaru Lietuvoje. Nuo 1987 m. tapo Etawa Gharana (mokyklos) patriarcho Ustad Imrat Khan 11-os sitaristų kartos mokiniu. 1997 m. Ustad Imrat Khan suteikė A. Lomonosovui mokinio vardą – AnatoAli. (FOTO bendras)
Vitalij Logvinov – tabla groja nuo 1991 metų ir yra Anindo Chatterjee  mokinys.
Juratė Adlytė – tampura
Projekto svečias Vytis Nevinskis – kontrabosas

www.ustadji.net

Sergej Ancupov

Sergej Ancupov – Akash yra vienas ryškiausių Indijos klasikinės muzikos atstovų Baltijos šalyse. Jis yra Ustad Amdžat Ali Khano – iškiliausio Indijos sarodisto, virtuozo, septintos kartos muzikinių tradicijų puoselėtojo mokinys. Būtent Amdžat Ali Khano šeimai (Gharanai) priklauso šio unikalaus instrumento sukūrimas. Sergej Ancupov, profesionalus muzikantas, pašventęs 25 metus sarodo muzikavimo menui. Naują vardą Akash jam suteikė 2002 m. mokytojas, sanskrito kalboje jis reiškia „eteris, kosmosas, erdvė‘‘.

Liudmila Žurkova – tampūra.

Festivalio programa

VILNIUS:

I dalis

Šiaurės Indijos klasikinis šokio stilius Kathak
Šoka: SHARMILA SHARMA (Indija)  .                   iš koncerto  : video

Rytų Indijos klasikinio šokio stilius Odissi
Šoka:  Kristina Luna Dolinina (Lietuva)

Pietų Indijos klasikinis šokio stilius Bharata Natyam
Šoka:  Inesa Stankevičienė (Lietuva)

Bharata Natyam stiliaus kompozicija su gyva muzika
Šoka:   Irina Kušelevič (Lietuva)
Groja:  Šiaurės Indijos klasikinės muzikos ansamblis „Svara“
Anatolijus Lomonosovas AnatoAli – sitaras (Lietuva),
Vitalij Logvinov – tabla (Lietuva),
Jūratė  Adlytė – tampūra (Lietuva),
O’lga Lingienė – ritminių rečitalių skaitymas (nattuvangam),
Projekto svečias Vytis Nivinskas – kontrabosas (Lietuva).

iš koncerto :  video

II dalis

Šiaurės Indijos klasikinė muzika – Hindustani
Tabla – Benares gharanos (mokyklos) patriarchas SANJU SAHAI (Indija)
Sarodas – Sergej  Ancupov –Akash (Latvija)                                      iš koncerto :  video 
Tampūra – Liudmila Žurkova (Latvija)
Sitaras – Anatolijus Lomonosovas – AnatoAli (Lietuva)                    iš koncerto : video A , video B .
Tampūra – Jūratė Adlyte (Lietuva)
Bansuri fleita – JEAN CHRISTOPHE BONNAFOUS (Prancūzija)   iš koncerto : video

KAUNAS:

Šiaurės Indijos klasikinis šokio stilius Kathak
Šoka: SHARMILA SHARMA (Indija)

Rytų Indijos klasikinio šokio stilius Odissi
Šoka:  Kristina Luna Dolinina (Lietuva)

Bharata Natyam stiliaus kompozicija su gyva muzika
Šoka:   Irina Kušelevič (Lietuva)
Groja:  Šiaurės Indijos klasikinės muzikos ansamblis „Svara“
Anatolijus Lomonosovas AnatoAli – sitaras (Lietuva),
Vitalij Logvinov – tabla (Lietuva),
Jūratė  Adlytė – tampūra (Lietuva),
O’lga Lingienė – ritminių rečitalių skaitymas (nattuvangam),
Projekto svečias Vytis Nivinskas – kontrabosas (Lietuva).

Šiaurės Indijos klasikinė muzika Hindustani
atliekama Šiaurės Indijos klasikinės muzikos ansamblio „Svara“:
Sitaras – Anatolij Lomonosov – AnatoAli (Lietuva),
Tabla – Vitalij Logvinov (Lietuva),
Tampura – Jūratė Adlyte (Lietuva).
Atliekama kompozicija: “Raag Puriya Dhanashree”

Pietų Indijos klasikinis šokio stilius Bharata Natyam
Šoka:  Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademijos šokėjos (Kaunas, Vilnius – Lietuva).

 

POVAS