XI-asis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana 2019“

   Jau šį Lapkritį Indijos klasikinio meno festivalis “Sursadhana” tave kviečia į nuostabų garsų ir judesių pasaulį. Tai nepamirštama kelionė kurioje susipins senovės Indijos šokiai, lietuvių liaudies folkloras ir  užburianti sitaro melodija.
   Jau Lapkričio 7-9 dienomis Vilniuje bei Klaipėdoje.

 

Šių metų programą atidarys dar niekur Lietuvoje nematytas projektas “LauMes”, vienoje scenoje apjungiantis Indijos klasikinę ir Lietuvos šiuolaikinę muziką. Jame susipins vokalinės ir ritminės improvizacijos, skirtingi indų ir lietuvių stiliai. 

Šis daugiasluoksnis šokio ir muzikos veiksmas pasakoja moterų istorijas: kasdienes ir paprastas, globalias ir keičiančias pasaulio įvykius. Jų painūs ir nenuspėjami likimai yra kupini meilės ir neapykantos, gimimo ir griovimo, tarsi išausti LauMės juostoje.*

 

ĮSIGYK BILIETUS JAU DABAR

 

Žiūrovus pradžiugins ir tradicinė klasikinio pietų Indijos šokio Bharatanatyam kompozicija “Idadu Padam- Šyvos šokis”, atliekama Rajyashree Ramesh akademijos šokėjų: Irinos Kušelevič, Justinos Ližaitienės ir Neringos Raudytės.

 

    

 

Šių metų festivalio muzikinė dalis taip pat pasirengusi nustebinti klausytojus. Folklorininis kūrinys “Saulė sodą sodina” tarpusavyje sujungs dvi muzikines tradicijas: lietuviškąją ir indiškąją. Tai nuostabi kompozicija kuri primins tiek vieną, tiek kitą stilių, kartu neįtikėtinai derančius tarpusavyje.

Indų muzikos atlikėjai: Anatolijus Lomonosovas – sitaras, Tomas Drunga – tabla, Jūratė Adlytė – tampura;

Lietuvių muzikos atlikėjai: ansamblis “Šalavija”–vadovė  Eglė Česnakavičiūtė , Agota Zdanavičiūte – kanklės.

       

Muzikinės dalies kulminacija – surbaharo virtuozas iš Vokietijos Matyas Wolter.

Matyas yra profesionalus muzikantas grojantis tiek sitaru ir surbaharu. Muzikantas koncertavo prestižiniuose indų muzikos ir džiazo festivaliuose visame pasaulyje: Dover Lane Music Conference Kalkutoje, Sitaro festivalyje Peterburge, Glastonbury festivalyje Didžiojoje Britanijoje, Leverkusener Jazztage festivalyje Vokietijoje ir t.t.

Matyas Wolter taip pat kuria muziką įvairiems kino filmams. Jo bendradarbiavimas su žymiu pasaulinės ir džiazo muzikos projektu “Pulsar Trio” pelnė pasaulinį pripažinimą.

Daugiau informacijos: (www.matyasitar.de, www.pulsartrio.de )

 

 

 

Mathyas Wolter šių metų festivalyje gros su Surbaharu, o jam akomponuos pakhawaj perkusijos meistras Sanjib Kumar Pal (Indija). Muzikantas gerai žinomas Indijoje dėl labai švaraus ir subalansuoto akompanimento vokalinei ir instrumentinei muzikai.

Perkusija Sanjib groja jau nuo septynerių metų pas žymius mokytojus Sunil Kammakan,  Hridoy Biswas ir legendinį atlikėją – Pandit Shankar Gosh, kuris ir padrąsino mokinį imtis solinio perkusijos grojimo.

 

BILIETŲ KIEKIS RIBOTAS

 

…..
*

“LauMes” – tai projektas apjungiantis Indijos klasikinę ir Lietuvos šiuolaikinę muziką.

Projekto idėja: Kristina Luna;

Muzikinė kompozicija: Giedrė Pauliukevičiūtė, Clotilde Solange Rigaud, Anatolijus Lomonosovas;

Choreografija: Kristina Luna, Irina Kušelevič;

Tekstas: Oksana Borisova;

Video projekcija: Recream Life Cinema (www.recream.lt );

Muzikantai:

Clotilde Solange Rigaud (Prancūzija-Lietuva) – vokalas (https://www.youtube.com/user/TildaRigo);

Styginių kvartetas Collegium (Lietuva): Ilona Klusaitė – pirmas smuikas, Dalia Aleksandravičienė – antras smuikas, Žaneta Janonienė – altas, Anna Čirkova – violončelė;

Balraj Singh (Indija-Latvija) – tabla; Anatolijus Lomonosovas (Lietuva) – sitaras; Tomas Drunga (Lietuva) – tabla;

Šokėjai:

Natya Devi šokio teatras – Kristina Luna, Jovita Ambrazaitytė, Jolanta Spangevičiūtė, Rusnė Šidlauskaitė (www.danceofsilence.com );

Rajyashree Ramesh šokio akademija – Irina Kušelevič, Justina Lizaitienė, Neringa Raudytė (www.indiskisokiai.lt ) .