XI-asis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana 2019“

Indijos klasikinio meno festivalis “Sursadhana” tave kviečia į nuostabų garsų ir judesių pasaulį. Pasaulį kuriame susipins tabla būgnų ir surbaharo garsai,  šokio judesiai ir tas seniai pamirštas tolimos kelionės jausmas. Jau Lapkričio 7-9 dienomis tik Vilniuje ir Klaipėdoje.

 

 

Pirmoje šių metų programos dalyje žiūrovai išvys dar niekur Lietuvoje nematytą projektą “LauMes”, vienoje scenoje apjungiantį Indijos klasikinę ir Lietuvos šiuolaikinę muziką.

Šokėjai:  Natya Devi šokio teatras ir Rajyashree Ramesh šokio akademija* 

Žiūrovus pradžiugins ir tradicinė klasikinio pietų Indijos šokio Bharatanatyam kompozicija “Idadu Padam- Šyvos šokis”, atliekama Rajyashree Ramesh akademijos šokėjų: Irinos Kušelevič, Justinos Ližaitienės ir Neringos Raudytės.

 

BILIETŲ KIEKIS RIBOTAS

Festivalį atidarys sceninis projektas “LauMes”, vienoje scenoje apjungiantis Indijos klasikinę ir Lietuvos šiuolaikinę muziką, vokalines ir ritmines improvizacijas, skirtingas indų šokio tradicijas. Šis daugiasluoksnis šokio ir muzikos veiksmas pasakoja moterų istorijas: kasdienes ir paprastas, globalias ir keičiančias pasaulio įvykius. Jų painūs ir nenuspėjami likimai yra kupini meilės ir neapykantos, gimimo ir griovimo, tarsi išausti LauMės juostoje.

Projekto idėja: Kristina Luna

Muzikinė kompozicija ir atlikimas: Giedrė Pauliukevičiūtė, Solange Arzu,  Anatolijus Lomonosovas.

Styginių kvartetas Collegium (specialiai projektui paruoštas įrašas): Ilona Klusaitė – pirmas smuikas, Dalia Aleksandravičienė – antras smuikas, Renata Surkienė – altas,  Genarė Kaminskaitė– violončelė

Balraj Singh – tabla , Anatolijus Lomonosovas – sitaras, Tomas Drunga – tabla.

Choreografija ir šokis: Kristina Luna, Irina Kušelevič.

Natya Devi šokio teatras – Jolanta Spangevičiūtė, Rusnė Šidlauskaitė, Jovita Ambrazaitytė, Julia Kanstovič

Rajyashree Ramesh šokio akademija – Justina Lizaitienė, Neringa Raudytė

Tekstas: Aleksandra ,     Vaizdo projekcija: Recream Life

 

       

          

                                       

 

Šių metų festivalio muzikinė dalis taip pasirengusi nustebinti klausytojus. Anatolijaus Lomonosovo projektas-folklorinė stilizacija “Saula sodų sodina” tarpusavyje sujungs du muzikinius stilius: lietuviškąją ir indiškąją.

Indų muzikos atlikėjai: Anatolijus Lomonosovas – sitaras, Tomas Drunga – tabla, Jūratė Adlytė – tampura;

Lietuvių muzikos atlikėjai: ansamblis “Šalavija”–vadovė  Eglė Česnakavičiūtė , Agota Zdanavičiūte – kanklės.

             

                

 

Muzikinės dalies kulminacija festivalio svečias iš Vokietijos – Matyas Wolter.

Matyas yra profesionalus muzikantas grojantis tiek sitaru ir surbaharu. Klasikinę indų muziką studijuoti pas žymų sitaro meistrą Subroto Roy Chowdhury  (Seniya gharana- mokykla) Kalkutoje. Vėliau pratęsė studijas pas žymų sarodo meistrą – Irfan Khan (Shajahanpur-Lucknow tradicija).

Muzikantas koncertavo prestižiniuose indų muzikos ir džiazo festivaliuose visame pasaulyje: Dover Lane Music Conference Kalkutoje, Sitaro festivalyje Sankt Peterburge, Glastonbury festivalyje Didžiojoje Britanijoje, Leverkusener Jazztage festivalyje Vokietijoje ir t.t. Matyas Wolter taip pat kuria muziką įvairiems kino filmams. 

Jo bendradarbiavimas su žymiu pasaulinės ir džiazo muzikos projektu “Pulsar Trio” pelnė pasaulinį pripažinimą. Daugiau informacijos: (www.matyasitar.de, www.pulsartrio.de )

 

Mathyas Wolter šių metų festivalyje gros su Surbaharu, o jam akomponuos pakhawaj perkusijos meistras Sanjib Kumar Pal (Indija). Muzikantas gerai žinomas Indijoje dėl labai švaraus ir subalansuoto akompanimento vokalinei ir instrumentinei muzikai.

Perkusija Sanjib groja jau nuo septynerių metų pas žymius mokytojus Sunil Kammakan,  Hridoy Biswas ir legendinį atlikėją – Pandit Shankar Gosh, kuris ir padrąsino mokinį imtis solinio perkusijos grojimo.

 

GAUK BILIETUS PIGIAU